Czym jest Monitoring Komputera Pro?

Program Monitoring Komputera Professional to nowoczesny i zaawansowany program do ochrony stanowiska komputerowego.

W firmach jest wykorzystywany do monitoringu i kontroli pracowników w celu zwiększenia efektywności pracy i oszczędności

W domach prywatnych jest stosowany jako program do ochrony dzieci przed zagrożeniami sieci (parental control, kontrola rodzicielska).

Dlaczego MK PRO?

Korzyści dla pracodawcy

Zastosowanie programu w firmie pozwala na realne zmniejszenie strat spowodowanych używaniem komputera do celów prywatnych w pracy

Starty spowodowane tzw. cyberslackingiem czyli używaniem komputera pracodawcy do celów prywatnych mogą sięgać setek tysięcy złotych.

MK PRO to doskonały program monitorujący pracę pracowników. Pozwala na zwiększenie efektywności i wydajności pracy oraz dokumentuje czynności wykonywane na komputerze przez użytkowników systemu, w tym zrzuty ekranu, keylogger, odwiedzane strony www, uruchamiane programy.

Korzyści dla rodziców

Program daje rodzicom odpowiedź na najważniejsze pytanie z zakresu bezpieczeństwa: "co moje dziecko robi w sieci?"

Internet to przestrzeń pełna jasnych miejsc, ale ma także swoje mroczne oblicze - pedofilia, cyber przestępcy, niebezpieczni nieznajomi. Wszyscy mogą skrzywdzić Twoje dziecko. MK PRO jest programem, dzięki któremu dowiesz się, co tak naprawdę robi Twoja pociecha na komputerze.

W zamian za jednorazowy zakup zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci na zapewnienie spokoju Tobie i Twojej rodzinie

Prosty i przyjazny interfejs

Program posiada prosty i przyjazny interfejs, z obsługą którego poradzi sobie zarówno administrator firmowej sieci, jak i przeciętny użytkownik komputera. Znakomita instrukcja pomaga w instalacji, skonfigurowaniu i późniejszym użytkowaniu programu. Raporty są tworzone w kilku formatach, w tym html, co pozwala na ich przeglądanie na komputerze, tablecie i smartfonie!

Schemat działania:

krok 1 - instalacja

Szybka i prosta instalacja

MK PRO posiada swój własny program instalacyjny, który z łatwością przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy instalacji. Cały proces sprowadza się do akceptacji standardowych ustawień lub wybrania własnych podstawowych opcji instalacyjnych.

Kreator instalacji pozwala na wybranie docelowej ścieżki instalacji oprogramowania lub stworzenie ikon programu. Dodatkowo instalowany jest program pozwalający na dostęp do ukrytych danych w przypadku gdyby użytkownik kompletnie zablokował dostęp do panelu sterowania.

W trakcie instalacji możesz zaznaczyć opcję "Nie twórz folderu w Menu Start" co spowoduje, że inni użytkownicy komputera nie zostaną poinformowani przez system o fakcie zainstalowania programu.

krok 2 - konfiguracja antywirusa

Konfiguracja programu antywirusowego

Jeżeli w systemie zainstalowane jest oprogramowanie chroniące komputer (takie jak program antywirusowy), konieczne jest jego skonfigurowanie pozwalające na współdziałanie z MK PRO. Wynika to z faktu, że program monitorujący wykorzystuje wiele technik rootkitowych mogących wzbudzić odpowiednie reakcje ochronne.

Instrukcja do programu zawiera kompletne i szczegółowe opisy pozwalające na dostosowanie oprogramowania antywirusowego do współpracy z MK PRO.

Po odpowiednim skonfigurowaniu MK PRO w pełni współpracuje z każdym oprogramowaniem antywirusowym i chroniącym komputer dostępnym na rynku

krok 3 - konfiguracja MK PRO

Ustawienie opcji monitoringu

Program monitorujący jest sterowany za pomocą panelu konfiguracyjnego - skonstruowanego podobnie jak w przypadku większości programów antywirusowych. Czytelna struktura pozwala m.in. na zdefiniowanie monitorowanych użytkowników, ustalenie kanałów wysyłki raportów (w tym email), wybranie monitorowanych parametrów (w tym zrzutów ekranu, keyloggera i odwiedzanych stron www) i ukrycie programu.

Najnowsza wersja MK PRO zawiera ponad 250 opcji monitorujących posegregowanych w czytelnych zakładkach

krok 4 - przeglądanie raportów

Intuicyjny system raportujący

Raporty generowane przez program mogą być zapisywane w formacie HTML, co umożliwia ich późniejsze przeglądanie na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową: komputerze, tablecie lub smartfonie!

Użytkownik może dowolnie ustalać czas generowania raportów oraz ich wysyłki.

Raporty mogą być wysyłane na email, serwer ftp, zapisywane na dysku lub w bazie danych

Cechy programu

 • Active monitoring

  Program posiada specjalną technologię "Active monitoring", która powoduje, że w żadnym momencie nie są ujawniane ślady działania programu, a on sam uruchamia się wraz ze startem systemu bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika.

 • Operacje na plikach

  MK PRO potrafi monitorować operacje wykonywane na plikach lub na całych folderach, w czytelny sposób przedstawiając historię wykonywanych operacji (zapisu, tworzenia, kasowania, zmiany nazwy)

 • Monitorowanie stron

  Program posiada specjalną technologię "Active monitoring", która powoduje, że w żadnym momencie nie są ujawniane ślady działania programu, a on sam uruchamia się wraz ze startem systemu bez żadnej ingerencji ze strony użytkownika.

 • Keylogger

  Zapisywanie naciśniętych w trakcie pracy klawiszy - tzw. tryb keylogger, który pozwala na zapisanie wciskanych w trakcie pracy klawiszy. Przechwycone teksty mogą być później wyeksportowane zapisane jako oddzielne raporty

 • Screen capture

  Tworzenie zrzutu ekranu pulpitu do pliku jpeg - daje możliwość podglądnięcia tego, co w danej chwili było przez użytkownika wykonywane na ekranie komputera. Istnieje możliwość określenia stopnia kompresji zapisywanego pliku w celu zaoszczędzenia miejsca. Program daje też możliwość ustalenia, czy zrzut ekranu jest wykonywany zawsze, czy tylko wtedy kiedy na ekranie jest uruchomiony określony program (na przykład gadu-gad

 • Profesjonalne raporty

  Zapisywane są m.in. w formie plików html i pozwalają na łatwe przeglądanie wyników działania monitoringu. Wysyłanie raportów na ftp i email, zapisywanie do plików lub bazy danych (sqlite) - użytkownik programu może dowolnie zdefiniować kanały komunikacyjne gdzie wysyłane będą raporty oraz określać format plików (txt, html, csv). Monitorowane komputery mogą znajdować się w dowolnym miejscu na świecie, a raporty z nich mogą być przesyłane na wybrany przez administratora adres

 • UAC 100%

  MK PRO w czasie instalacji oraz działania nigdy nie wyłącza mechanizmu UAC, który został zaprojektowany przez Microsoft w celu zwiększenia ochrony użytkownika. Pamiętaj, że każdy program monitorujący, który do poprawnego działania w systemach Windows Vista, Windows 7 i późniejszych wymaga wyłączenia UAC zwiększa niebezpieczeństwo pojawienia się wirusów, trojanów i innych niebezpiecznych aplikacji!

 • Atrakcyjna licencja

  Zakup programu jest jednorazowy. Wszystkie dalsze uaktualnienia programu zgodnie z prowadzoną polityką licencyjną są darmowe! Użytkownik może w dowolnym momencie zainstalować najnowszą wersję programu bez dodatkowych opłat. Licencja dopuszcza możliwość zainstalowania programu na dowolnej ilości posiadanych stanowisk komputerowych (przy zastrzeżeniu, że w jednym momencie może być uruchomionych tyle kopii, ile Użytkownik posiada wykupionych licencji).

 • CD/DVD/BlueRay

  Monitorowanie napędów CD/DVD/BlueRay pozwala na zapisanie informacji i wkładanych do stacji dyskach optycznych

 • Ruch sieciowy

  Dokumentowane są wszystkie próby korzystania z sieci, włączając w to ruch na portalach społecznościowych, korzystanie z maili lub sesji FTP

 • Monitorowanie portów USB

  Kontrola USB daje możliwość uzyskania informacji o podłączanych do stacji komputerowej urządzeniach USB. Program potrafi rozpoznać i zapisać identyfikator każdego urządzenia

 • Drukarki i wydruki

  Program pozwala na zapisywanie informacji jakie dokumenty drukował użytkownik komputera oraz jakich drukarek używał

 • Schowek systemowy

  MK PRO potrafi przechwycić dane ze schowka systemowego (zarówno tekst jak i grafikę, która jest zapisywana do odrębnych plików graficznych)

 • Audyt sprzętowy

  Liczba procesorów, poziom cpu, model cpu, prędkość procesora, producent cpu, ilość pamięci ram, rozdzielczość ekranu, liczba kolorów, płyta główna, klawiatura, mysz, monitor, karta graficzna, BIOS

 • Audyt systemu

  Czas działania komputera, kim jest zalogowany użytkownik, nazwa komputera, nazwa systemu operacyjnego, wersja systemu, numer kompilacji, zainstalowane dodatki, podstawowe ustawienia zmiennych systemowych, zainstalowane kodeki, działające usługi, ilość pamięci ram, ilość wolnej pamięci ram, calkowita ilość pamieci, całkowita ilość wolnej pamięci, wolne zasoby systemowe, wolne zasoby użytkownika

 • Uruchamiane aplikacje

  Program pozwala na stworzenie listy składającej się z nazw otwartych okien programów, dzięki czemu można się zapoznać z aktualnie odwiedzanymi stronami internetowymi, odtwarzanymi filmami itp.

Zakup programu jest jednorazowy

Pamiętaj, że kupując nasz program płacisz za niego tylko raz! Nie ma żadnych dodatkowych, ukrytych opłat ani corocznego odnawiania licencji. Wszystkie dalsze uaktualnienia programu są darmowe!

Zrzuty ekranu

 • Formatka główna

  Formatka główna modułu "MK PRO Konfiguracja" odpowiedzialnego za sterowanie całym systemem ustawień programu

  powiększ
 • Opcje monitoringu

  MK PRO posiada ponad 250 opcji monitorowania zgromadzonych w czytelnych zakładkach

  powiększ
 • Opcje cd.

  Wiele z opcji programu posiada dodatkowe ustawienia, pozwalające na zwiększenie precyzji kontroli

  powiększ
 • Raporty

  Prosty system generowania zestawień dotyczących monitorowanych użytkowników pozwala na zaawansowane raportowanie

  powiększ
 • Ukrycie programu

  MK PRO posiada zaawansowane opcje pozwalające na jego ukrycie i niewidoczne działanie w systemie

  powiększ
 • Opcje dodatkowe

  Program posiada wbudowany zestaw dodatkowych narzędzi administracyjnych

  powiększ

Informacje dodatkowe:

wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe programu Monitoring Komputera Professional:

 • Microsoft Windows XP/Vista/Windows 7/Windows 8 (32/64 bit)
 • wymagania sprzętowe zgodne z wymogami zainstalowanego systemu
 • około 20 MB wolnej przestrzeni dyskowej na pliki programu + dostępna przestrzeń do przechowywania plików z raportami (jej wielkość jest zależna od ilości gromadzonych przez Użytkownika danych)

obciążenie systemu

Monitoring Komputera Pro wykazuje bardzo niskie zużycie zasobów systemowych przy jednoczesnym zachowaniu potężnych możliwości monitorowania.

Testy jakościowe wykazują, że standardowe obciążenie systemu poprzez program MK PRO wynosi 1-3% zajętości procesora oraz 30 MB pamięci RAM. Obciążenie to dotyczy najczęściej stosowanych opcji monitoringowych: zrzutów ekranu, keyloggera, odwiedzanych stron www oraz monitorowania operacji na plikach.

Obciążenie może być wyższe w przypadku włączenia dodatkowych opcji monitorujących, w tym pełnej analizy ruchu sieciowego monitorowanej stacji komputerowej.

W trakcie pracy programu w zależności od ustawionych opcji może dochodzić do chwilowych skoków obciążenia systemu w przypadku szczególnie zasobochłonnych operacji lub generowania raportów.

instrukcja do programu

Instrukcja do programu jest udostępniona pod adresem: http://www.monitoringkomputera.pl/instrukcje/instrukcja-pl/index.html

Masz do nas dodatkowe pytania?

Chcesz dopytać się o zaawansowane opcje programu, wynegocjować cenę zakupu większych ilości licencji, albo zaproponować nam współpracę?